biryaziatolyesi

ACİL DURUM HABERLEŞMESİ TELEFON HABERLEŞMESİ

Atolyede Konumuz

Editörden Çok Önemli Tavsiye

 

ACİL DURUM HABERLEŞMESİ TELEFON HABERLEŞMESİ

   Büyük bir afetten sonra, normal zamandaki haberleşme kanallarınızdan birçoğu devre dışı kalacaktır. Bir depremin hemen ardından muhtemelen telefonlarınız çalışmayacaktır. Bu durumun bir kaç nedeni olabilir; telefon santralleri devre dışı kalabilir, telefon hatları kopabilir ya da santralin ya da telefonların bağlı olduğu elektrikler kesilmiş olabilir.

    Telefon hatlarının çalışmamasının diğer bir nedeni de ailelerini, arkadaşlarını merak eden insanların aynı anda telefona sarılması ve haber almaya çalışmalarıdır. Bu aşırı yüklenme; telefon santrallerindeki cihazların bozulmasına ve devre dışı kalmasına neden olacaktır. Eğer telefon sisteminin devamlı olarak çalışmasını istiyorsak, telefon aramalarını limitlemek zorundayız. Bu sorunun çözümü; daha öncede dediğimiz gibi bulunduğumuz yerden uzakta ( başka ilde, bölgede ) bir irtibat kişisi belirlemektir. Bu yöntemle; tüm akraba ve arkadaşlarınız, sizinle ilgili olarak bilgi almak için sizi değil, bu kişiyi arayacaklardır.

       Uzun mesafe telefon hatlarıİ; lokal telefon hatları kadar kolay devre dışı kalmayacaktır. Başka bir deyişle; iki bina yanınızdaki birine telefonla ulaşmadan daha önce; komşu bir şehir ya da bölgeden birine ulaşabileceksiniz.

    Bir afetten sonra telefon kulübeleri de haberleşme sağlamak amacıyla kullanılacaktır. Bu telefon servislerinin, yerleşim telefon servislerinden daha önce devreye girmesi söz konusu olabilir. Telefon hatlarının yoğunluğu sabah çok erken saatlerde ya da gece çok geç saatlerde düşecektir. Uzun mesafe telefon görüşmesinin, sabahın çok erken saatlerinde ya da gece çok geç saatte yapılması durumunda şansı daha yüksek olacaktır. Şehir dışı irtibat kişisine ulaştığınızda konuşmayı kısa ve hızlı gerçekleştirin. Telefon sistemi her an için devreden çıkabilir. Sizin ne durumda olduğunu bildiğiniz aile üyelerinizin sağlığı ve durumu hakkında da bilgi verin, bilgi sahibi olmadığınız aile üyeleri hakkında bilgi aldıktan sonra , bir kaç gün içindetelefon edeceğinizi bildirerek telefonu kapatın. 

 
 
 

11111111111111111111111111111111111111111111111

       


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsminiz:
E-mail adresiniz:
Siteniz:
Mesajın:
Bugün 22 ziyaretçi (136 klik) kişi burdaydı!

DUYURU PANOSU

Bir Yazı Atolyesi Geri Döndü
  • Yeni Konular...
  • Covid 19 Hakkında Herşey
  • Projeler
  • Soruyorum
  • Yeni Röportajlar
  • Youtube Kanalımız Açıldı
  • Facebook Sayfamız Kuruldu
  • Twitter Hesabımız Açıldı

Anket

Geri Dönüşümüze Kaç Puan Verirsiniz
 

SPONSOR